Πρόγραμμα Προβολών

ΚΥΡΙΑΚΗ/ SUNDAY 02-12

16:30 > Kids & Docs

Ο επιβάτης/ The Passenger, Pia Andell, Φιλανδία / Finland, 28΄, 2012

Πίσω από τα κάγκελα/ Behind the Wire, Liene Lavina, Λετονία/ Latvia, 27′, 2010

Το νησί με τις κούκλες/ The island of the dolls,Wayner Tristão- Lucas Bonini, Μεξικό / Mexico, 6΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

18:15 > Short Films

Το παράθυρο/ The Window, Camille Müller, Ελβετία / Switzerland, animation, 5΄, 2012

Ήρωες/ Heroes, Carolina Hellsgård, Σουηδία / Sweden, fiction, 15΄, 2012

             > Feature Film

Θετός Γιος / The Foster Boy, Markus Imboden, Ελβετία-Γερμανία/ Switzerland-Germany, 108΄, 2011

——————————————————————————————————————————–

20:30 > Short Films

Ανακύκλωση στο Βερολίνο / Berlin Recyclers, Nikki Schuster, Γερμανία-Αυστρία / Germany-Austria, animation, 6΄02΄΄, 2012

Μέχρι να έρθει το καλοκαίρι/ Till summer comes, Pasquale Marino, Ιταλία/Italy , fiction, 17΄, 2011

           > Feature Film

Ο δράκος του πάγου/ The Ice Dragon, Martin Högdahl, Σουηδία / Sweden , 77΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

——————————————————————————————————————————–

ΔΕΥΤΕΡΑ/MONDAY 03-12

16:30 > Kids & Docs

Αχμέτ – Σχεδόν 13/ Ahmed – Almost 13, Ritchie Cavander-Cole, Νορβηγία / Norway, 40΄, 2011

Η σιωπηλή/ The Quiet One, Emelie Wallgren- Ina Holmqvist, Σουηδία / Sweden, 29΄, 2011

Βερόνικα/ Veronika, Mark Michel, Γερμανία / Germany, 7΄, 2011

——————————————————————————————————————————–

18:15 > Short Films

Ένα Γράμμα- Μια Ιστορία: To ζηλιάρικο ζουζούνι/ A Letter- A Story The Jealous Bug, Aristarchos Papadaniel – Sophia Mandouvalou, Ελλάδα / Greece, animation, 6΄06΄΄, 2010

Η Κατερίνα και η μαγική εμπειρία/ Katerina And The Magic Experience, Loris Mora, Ιταλία / Italy, fiction, 25΄, 2012

             > Feature Film

Οι περιπέτειες του Β. Σβρρρμ / My adventures by V. Swchwrm, Froukje Tan, Ολλανδία / The Netherlands, 78΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

20:30 > Short Films

Οι Τσιγγάνοι και το φίδι/ The fairy tale of the Gypsy and the Snake, Joanna Polak, Πολωνία / Poland, animation,3΄04΄΄, 2010

Το μυστικό του τσίρκου/ The Secret of the Circus, Leyla Daruis Luis, Ισπανία / Spain, fiction, 13΄, 2012

           > Feature Film

Αντίο/ Farewell, KIM Baek-jun, Κορέα/ Korea, 93΄, 2011

——————————————————————————————————————————–

——————————————————————————————————————————–

ΤΡΙΤΗ/TUESDAY 04-12

16:30 > Kids & Docs

Για πάντα δικός σου/ Forever yours, Mia Halme, Φινλανδία / Finland, 77΄, 2011

——————————————————————————————————————————–

18:15 > Short Films

Ο σούπερ μπαμπάς και ο Πελέ/ Superdad and Pelé, Annette Saugestad Helland, Νορβηγία / Norway, animation, 9΄25΄΄, 2011

Iντελτράουτ και Τίοντορ/ Edeltraud and Theodor, Daniel Acht, Γερμανία/ Germany, fiction, 7΄18΄΄, 2011

             > Feature Film

Ο Ιγκόρ και το ταξίδι του γερανού/ Igor & the crane’s journey, Evgeny Ruman, Ισραήλ-Πολωνία-Γερμανία / Israel-Poland-Germany, 90΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

20:30 > Short Films

Ανάποδη μέρα/ Rew day, Svilen Dimitrov, Βουλγαρία / Bulgary, animation, 6΄40’’, 2011

Φως εκ φωτός/ LUMINARIS, Juan Pablo Zaramella, Αργεντινή / Argentina, animation, 6΄20΄΄, 2011

Don Sabas, Juan Manuel Zuniga, Μεξικό/ Mexico, fiction, 17′, 2012

           > Feature Film

Ο θάνατος ενός υπερήρωα/ Death of a Superhero, Ian FitzGibbon, Γερμανία-Ιρλανδία/ Germany-Ireland, 97΄, 2011

——————————————————————————————————————————–

——————————————————————————————————————————–

ΤΕΤΑΡΤΗ/WEDNESDAY 05-12

16:30 > Kids & Docs

TRUKS, Joao Inacio, Βραζιλία / Brazil, 72΄18΄΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

18:15 > Short Films

Κάλι, το μικρό βαμπίρ/ Kali, the Little Vampire, Regina Pessoa, Πορτογαλία-Καναδάς-Γαλλία-Ελβετία / Portugal-Canada-France-Switzerland, animation, 9΄20΄΄, 2012

Φιλοδοξία/ Ambitious, Ainur Askarov,Ρωσία / Russia, fiction, 21΄, 2011

Αγριοπούλι/ Wild Bird, Jacob Bitsch, Δανία / Denmark, fiction, 25΄, 2012

             > Feature Film

Ο Έλιοτ κι εγώ/ Eliot & Me, Fintan Connolly, Ιρλανδία / Ireland, 60΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

20:30 > Short Films

Στην αρχή του κόσμου/ In the Beginning of Time, Božidar Trkulja, Κροατία / Croatia, animation, 10΄, 2012

Φήμες/ Wild, Edward Bishop, ΗΒ/ UK, fiction, 12΄ 40΄΄, 2012 Η χορεύτρια/ The Dancer, Elaine Gallagher, Ιρλανδία/ Ireland, fiction, 4΄40΄΄, 2011

           > Feature Film

Το πέταγμα των χαρταετών/ Flight of kites, Ali Ghavitan, Ιράν / Iran, 80΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

——————————————————————————————————————————–

ΠΕΜΠΤΗ/THURSDAY 06-12

16:30 > Kids & Docs

Τα παιδιά από το Ναπφ/ The Children from Mount Napf, Alice Schmid, Ελβετία / Switzerland, 87’, 2011

——————————————————————————————————————————–

18:15 > Short Films

Ιστορία του λιμανιού/ Harbor Tale, Yuichi Ito, Ιαπωνία/ Japan, animation, 18΄ 5΄΄, 2011

Xάρτινο Καράβι/ Paper Boat, Helmy Nouh, Αίγυπτος/ Egypt, fiction, 17΄, 2012

             > Feature Film

Τομ και Χάκε/ TOM AND HACKE, Norbert Lechner, Γερμανία / Germany, 98΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

20:30 > Short Films

Καμπούμ! / CRABOOM, Francesco Arcuri, Ιταλία / Italy, animation, 13΄, 2012

Ο Μπότεφ είναι ηλίθιος/ Botev is an idiot, Deyan Bararev, Βουλγαρία / Bulgaria, fiction, 9΄, 2012Νιάου/ Miaow, Vigdis Nielsen, Νορβηγία / Norway, fiction, 18΄, 2012

             > Feature Film

Ηλεκτρικά παιδιά/ Electrick Children, Rebecca Thomas, ΗΠΑ / USA, 96΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

——————————————————————————————————————————–

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ/FRIDAY 07-12

16:30 > Kids & Docs

Στην αγκαλιά της μητέρας μου/ In my Mother’s Arms, Mohamed Jabarah Al-Daradji, Atia Jabarah Al-Daradji, Βρετανία-Ολλανδία-Ιράκ / UK-Netherlands-Iraq, 86΄, 2011

——————————————————————————————————————————–

18:15 > Short Films

Η πηγή της νιότης/ The Fountain of Youth, Panagiotis Rappas, Ελλάδα/ Greece, animation, 16’, 2011

Ψωμί/ Bread, Koray Sevindi, Τουρκία/ Turkey, fiction, 8΄28΄΄,2012

             > Feature Film

Το μεγάλο κυνήγι/ The Great Bird Race, Christian Dyekjær, Δανία / Denmark , 90΄, 2012

——————————————————————————————————————————–

20:30 > Short Films

Έμιλι / Emilie, Alla Churikova, Γερμανία/ Germany, animation, 9΄40΄΄, 2012

Τα δώρα του Άστον/ Aston’s Presents, Uzi Geffenblad- Lotta Geffenblad, Σουηδία / Sweden, animation, 9΄, 2012

Η διαγαλαξιακή περιπέτεια της Κλίο και της Ανούκ/ The Intergalactic Space Adventure of Cleo and Anouk, Celeste Koon, Καναδάς / Canada, fiction, 14΄, 2012

           > Feature Film

Kauwboy: Το αγόρι με την καλιακούδα/ Kauwboy, Boudewijn Koole, Ολλανδία/ The Netherlands, 90’, 2012

——————————————————————————————————————————–

Advertisements

Σχολιάστε

Συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε το σχόλιο σας:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s